۱۳۹۰ مهر ۲۹, جمعه

استرالیا : شورای ملی انتقالی لیبی نباید بگذارد این کشور به ایران دیگری تبدیل شود


در پی اعلام مرگ معمر قذافی رهبر لیبی، شب گذشته، پس از ۴۳ سال حکومت، در زادگاهش سرت، گفته شدبا مرگ وی فصل جدیدی در لیبی آغاز می شود.ار اف ای
در این راستا، وزیر امور خارجه استرالیا امروز از شورای ملی انتقالی در لیبی خواست تا از یکپارچگی و دمکراسی در این کشور پاسداری کند تا لیبی به یک ایران تازه تبدیل نگردد.
“کوین رود”* گفت: نیروهای بسیاری خواهند خواست تا در سیاست لیبی نقش ایفا کنند و این وظیفه جامعه بین المللی است که از نیروهای دمکراتیک حمایت نموده از لیبی تازه یک کشور چند حزبی بسازد.
وزیر امور خارجه استرالیا همچنین گفت: قیام مردم لیبی که به واژگونی رژیم معمر قذافی منجر گردید، واژگونی رژیم محمد رضا شاه پهلوی را در پی انقلاب اسلامی سال ۱۹۷۹ به یاد می آورد.
او گفت: به یاد می آورد که چگونه سقوط شاه ایران در جهان دمکراتیک با استقبال رویرو شد اما چندی نگذشت که اولین سرکوب های سیاسی از نوعی تازه در ایران آغاز شد و هنوز هم در این کشور ادامه دارد.
وزیر امور خارجه استرالیا افزود: بازسازی ملت و نهاد های دمکراتیک تازه در لیبی دشوار بوده با مشکلات فراوان روبرو خواهد شد.
به اشتراک بگذارید:(کدنویسی این ابزارک)

Balatarin :: Donbaleh :: Azadegi :: Risheha :: Cloob :: Oyax :: Yahoo Buzz :: Reddit :: Digg :: Delicious :: Stumbleupon :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: Greader :: Addthis to other :: Email To: :: Subscribe to Feed